08-6267777

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14, באר שבע

מרפאת גסטרואנטרולוגיה ילדים


מרפאת גסטרולוגיה עוסקת בבעיות דרכי עיכול, כבד ותזונת ילדים. המרפאה מטפלת בפגים, תינוקות, ילדים ובני נוער הסובלים מקשת רחבה של בעיות במערכת העיכול. חלק מהבעיות הנפוצות  הנן: כאב בטן כרוני, שלשול, עצירות, אי-סבילות ללקטוז, מחלת צליאק, אלרגיה למוצרי מזון שונים כגון חלב, מחלות מעי דלקתיות, תת משקל, בעיות שגשוג וגדילה, ומחלות כבד חריפות וכרוניות.

 

תזונת ילדים

 

התזונה חיונית בגדילה ובהתפתחות של ילדים בכל גיל וגיל . בשנה הראשונה לחיים המזון הטוב ביותר לתינוק הינו חלב אם, אשר מספק את כל צרכיו התזונתיים של התינוק. במהלך שנה זו יתווספו מזונות נוספים המעשירים את תזונתו כגון: ירקות ופירות. מגיל שנה ואילך מזון הפעוט מתחיל להידמות למזון מבוגר אך במינונים שונים ובהתאם לשיקול דעת האם והתייעצות עם צוות מקצועי.

 

במהלך הזמן צצות בעיות רבות הן בעיות הנובעות מחוסר ידע של האם  והן בעיות בריאותיות אמיתיות שיש לתת להן מענה גם בהיבט הרפואי והתזונתי.

 ידוע כי במצבים של חולי כרוני, העדר שגשוג וגדילה, בעיות הקשורות לספיגה של מזון, התפתחות אלרגיה או רגישות לסוגי מזון, מחלות כבד וכן בעיות חולי נוספות ישנו קשר ישיר לתפריט התזונתי לכן הטיפול במרכזנו משלב טיפול רפואי מקצועי על ידי רופא בכיר וכן בניית תפריט תזונאי היכול לסייע בטיפול בבעיה.

 

באופן זה לא רק ניתנת התייחסות למחלה בהיבט הרפואי בלבד ,אלא גם פוטנציאל ההחלמה והגדילה מתממש במלואו על הצד הטוב ביותר.

 

 

בעיות גדילה ושגשוג (Failure To Thrive - FTT)

 

היעדר שגשוג הינה תופעה שכיחה בקרב פעוטות ולעיתים גם בקרב ילדים, שעיקרה חוסר עליה מספקת במשקל ועיכוב בגדילה ובצמיחה הגופנית.

 

קיימות סיבות רבות להיווצרות התופעה, ביניהן מחלת הצליאק, שהינה רגישות לדגנים, בעיית ספיגה של מזונות שונים, קושי בבליעה או בהאכלה וכן בעיות פסיכולוגיות-נפשיות. לכן, כל תינוק שאינו עולה במשקל או ילד הנמצא מתחת לעקומת הגדילה, עובר אבחון ובירור מקיפים לאיתור הגורם לבעיה.

 

לאחר השלמת הבדיקות הנדרשות ובהתאם לממצאים המתקבלים , יותאם טיפול רפואי לפתרון הבעיה. אולם, ישנם מקרים בהם הגורם אינו מאותר ולכן הילד ימשיך להיות במעקב רפואי צמוד, תוך מתן ייעוץ תזונתי לצורכי הילד.

הטיפול נעשה באווירה נעימה, כאשר השאיפה היא להשיג שיתוף פעולה של הילד ללא בכי או כאב ולצאת בסיום הטיפול בהרגשה טובה. 

רופאים במרפאה


img

פרופ' ירושלמי ברוך
מומחה בגסטרו אנטרולוגיה ילדים
לפרטים מלאים

דרכי הגעה


כתובת: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טל. 08-6267777 פקס. 08-6267799
חנייה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.

קווי מטרודן לתחנה המרכזית בבאר שבע
רכבת ישראל לסניף באר שבע - מרכז

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.


Qwamo Digital