08-6267777

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14, באר שבע

מרפאת גניקולוגיה


בכל גיל ובכל שלב בהתפתחותה של  האישה יש צורך להגיע לבדיקה אצל רופא הנשים בעזרת הבדיקה ניתנת לאישה אפשרות להכיר את מערכת הרבייה שלה והצורה בה היא מתפקדת, להבין כיצד לשמור על בריאותה ותקינותה של מערכת זו ולהגביר את המודעוּת שלה לגבי רפואת הנשים באופן כללי.

 

בגיל ההתבגרות רופא הנשים מלווה באופן צמוד נשים שנמצאות בשלב קריטי מאוד בהתפתחות מערכת הרבייה שלהן. הוא מאתר ומטפל בבעיות ומומים שהתפתחו בגיל זה ומייעץ לגבי קיום יחסי מין בטוחים והימנעות מהיריון לא רצוי, מניעת זיהומים בנרתיק והתחסנות מפני סרטן צוואר הרחם.

לאחר מכן בתקופת גיל הפוריות, מערכת הרבייה הנשית נמצאת בשיאה. זהו הגיל בו תקבל האישה וסת מידי כחודש ותוכל להיכנס להריון. תפקידו של רופא הנשים בתקופה זו הוא לייעץ לאישה כיצד לשמור על פוריות מלאה, מתי מומלץ להיכנס להריון ואילו דברים עלולים לפגוע בכושר הפוריות שלה.

בהמשך בגיל המעבר מתרחשים לא מעט תהליכים משמעותיים בגופה של האישה, שבמרכזם הפסקת המחזור החודשי. חשוב להגיע לייעוץ לגבי טיפול בתופעות גיל המעבר, בטווח הקצר והארוך. בטווח הקצר: גלי חום והזעה, שינויים במצב הרוח ונטייה לרגזנות, הפרעות בשינה ויובש נרתיקי. בטווח הארוך: ירידה בצפיפות העצם ומחלות לב וכלי דם. בנוסף מקבלת האישה הסבר מפורט על היתרונות ועל הסיכונים שבטיפול הורמונלי חליפי ובטיפולים אחרים ובכך ניתנים בידיה הכלים להחליט ביחד עם הרופא, איזהו הטיפול המתאים לה ביותר.

 

ניתוחים גניקולוגיים הם הניתוחים הנפוצים ביותר בקרב בנשים בעולם לפני ביצוע ניתוחים אלו גוברים תמיד החשש והדאגה לשימור הפריון ועוד יותר מכך לשימור התפקוד המיני הנשי. לדוגמא טיפול בבעיות פיזיות שנוצרו עם התפתחות הגוף, הקלה או פתירת בעיות שנוצרו במהלך ההריון, מניעת מחלות מסכנות חיים. ישנם לא מעט ניתוחי גניקולוגיה שנחשבים לפשוטים יחסית, מבוצעים בתדירות גבוהה ולא נחשבים למסוכנים יתר על המידה. בין הניתוחים הללו נמצאים הליכים להסרת פוליפים או ציסטות, ניתוחי היריון מחוץ לרחם או הפסקת הריון, ניתוחי צוואר הרחם, שינוי בצורת שפתות הנרתיק החיצוניות וכריתת רחם.

 

היסטרוסקופיה (hysteroscopy) היא הליך רפואי , ממשפחת ההליכים הרפואיים - אנדוסקופיה , בו מוחדר סיב אופטי אל תוך הרחם. החדרת הסיב האופטי מאפשרת התבוננות על הרחם מבפנים, הן למטרות אבחון והן למטרות  ניתוח ניתן לצפות בתמונת חלל הרחם באופן ישיר דרך עינית ההיסטרוסקופ או על גבי מסך טלוויזיה.

 

היסטרוסקופיה אבחנתית הינה בדיקה קצרה, ללא הרדמה ומאפשרת חזרה מיידית לשגרה. מטרות בדיקת ההיסטרוסקופיה:

 • ברור סיבת עקרות.
 • ברור הפלות חוזרות.
 • ברור סיבת דימום רחמי לא שיגרתי.
 • הערכת טיפול הורמונלי או טיפול אנטיביוטי.
 • ברור ממצא שאותר בצילום רחם, באולטרהסאונד, או במהלך גרידה.
 • בירור רירית רחם בעובי של 5 מ”מ ומעלה בנשים בתקופת האל-וסת.
 • מקרים של פוליפ בצואר הרחם.

 

היסטרוסקופיה ניתוחית בדומה להיסטרוסקופיה האבחנתית, גם בבדיקה זו נעשה שימוש באמצעים אופטיים ובנוסף מכשור כירורגי המותאם לעבודה דרך צינור מתאים לעיתים מתבצעת בהרדמה כללית הפעולות הניתנות לביצוע בהיסטרוסקופיה ניתוחית הן:

 • כריתת שרירן תת-רירי.
 • כריתה, סילוק או דגימה של רירית הרחם, תוך הותרת הרחם במקומו.
 • כריתת פוליפ תוך רחמי גדול / קטן..
 • כריתת מחיצה בחלל הרחם.
 • שליפת התקן תוך רחמי.
 • הפרדת הדבקויות תוך רחמיות. פעולות אלו נעשות לרוב בהרדמה כללית.
 • נטילת דגימה מתוך רירית הרחם תוך כדי בחינת החלל ובחינה אזור הדגימה. שיטה זו יותר מדויקת באבחון סרטן רירית הרחם מאשר גרידה ניסיונית שהיא פעולה "עוורת".
 • בחינת החצוצרה ושחרור חסימה בה בחלק הקרוב לרחם

 

אונקוגניקולוגיה- אחד התחומים המרתיעים והחשובים בגינוקולוגיה הוא גינקולוגיה אונקולוגית הכוללת בין היתר מתן חיסון נגד וירוס הפפילומה (אחד הגורמים העיקריים להופעת סרטן צוואר הרחם), איתור של סימנים ראשונים להתפתחות גידולים סרטניים במערכת הרבייה הנשית, והסרת גידולים סרטניים מאיברים המהווים חלק ממערכת הרבייה הנשית ,אצלנו במרכז הרפואי נמצאים הרופאים הטובים ביותר לטיפול בתחום זה.

 

חשוב ומומלץ לאישה לבקר באופן סדיר ותדיר אצל רופא נשים ולעבור את כל בדיקות המעקב המומלצות ובמיוחד את בדיקת ה־PAP (בדיקת סקר לגילוי מוקדם של טרום סרטן ושל סרטן צוואר הרחם)

רופאים במרפאה


img

ד"ר מאירוביץ מיחאי
מומחה בגניקולוגיה אונקולוגית
לפרטים מלאים

img

ד"ר עמית מאיר
רופאה בכירה לגינקולוגיה אונקולוגית
לפרטים מלאים

img

ד"ר רבינוביץ אלכס
מומחה ברפואת נשים
לפרטים מלאים

דרכי הגעה


כתובת: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טל. 08-6267777 פקס. 08-6267799
חנייה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.

קווי מטרודן לתחנה המרכזית בבאר שבע
רכבת ישראל לסניף באר שבע - מרכז

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.


Qwamo Digital