08-6267777

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14, באר שבע

מרפאת עור


img

מחלות עור גורמות לאי נעימות ותחושה של היעדר אסתטיות. בעיות מסוג זה נמצאות בתחום אחריותו של רופא עור.


אולי בעיית העור הנפוצה ביותר, במיוחד בקרב המתבגרים זה האקנה (או כמו שהם קוראים לזה, חצ'קונים). בעיה זו נובעת בראש ובראשונה מהורמונים שמתחילים להתעורר ו"להשתולל" בתקופת ההתבגרות. הביטוי לכך הוא מראה הפנים של המתבגרים. הפצעים מופיעים יותר לפני הוסת (אצל נשים), ישנם טיפולים שונים נגד בעיית עור זו, חלק מהטיפולים כוללים משחות וחלק אחר כולל טיפול תרופתי. בכל מקרה, בחלק מהטיפולים אסורה החשיפה לשמש וכניסה להיריון כי הטיפול עלול לפגוע בעובר. מי שקובע את האופי והאינטנסיביות של הטיפול זה רופא העור.


רגישות יתר או אלרגיה מתבטאת בחלק מהמקרים כמחלת עור. מקורה במערכת החיסון, התסמינים שלה ,על פני העור, נצפים בצורה של כתמים אדמומים-ורודים, וגירודים. מקורות האלרגיה יכולים להגיע ממקורות שונים: חתולים, פרחים, מזג אוויר ועוד. כיום ישנם טיפולים יעילים לתופעה. כמובן גם במקרים הללו יש להיוועץ ברופא עור כדי לוודא שאכן מדובר באלרגיה ולא במחלת עור אחרת.


קשקשים בראש זו עוד בעיית עור נפוצה ביותר. כולנו מכירים את התופעה הלא אסתטית הזו ומנסים לטפל בה. במרבית המקרים הטיפול מצליח רק אחרי התייעצות עם רופא עור והפנייה לתכשירים ספציפיים .בעיית עור זו נובעת מסיבות רבות. המרכזיות שבהן: קצב מהיר מדי של חידוש תאי הקרקפת, הפרשות שומניות מוגברות של הקרקפת, פטרייה בקרקפת ועוד.היות והסיבות למחלת עור זו הן רבות כך גם שמפו אחד אחיד לא יכול לטפל בכל מקורות הבעיה השונים ביעילות. מסיבה זו בדיוק יש לפנות לרופא עור שיאבחן את הבעיה ויפנה אותנו לטיפול יעודי בבעיה הרלוונטית.


פסוריאזיס זה דוגמה למחלת עור קשה יותר ממה שתואר לעיל. מדובר במחלת עור כרונית שנובעת כתוצאה מתחלופה מואצת של תאי עור. ישנם סימפטומים הנראים לעין בדמות של כתמי עור בצבע ורוד-סגול, המכסים שטחים נרחבים על הגוף. בדרך כלל המחלה פוגעת במרפקים וברכיים, אך במקרים חמורים יכולה להתפשט על פני כל הגוף. מקור המחלה איננו ברור .בחלקו נובע מבעיה במערכת החיסון ובחלקו מתורשה. אבל יותר מזה, יש לה גם מקורות פסיכולוגיים בלתי מבוטלים. המחלה יכולה לפרוץ בכל הגילאים. התפרצות המחלה בגילאים צעירים יותר, מובילה בדרך כלל לצורות קשות יותר שלה. החדשות הטובות לחולי הפסוריאזיס בישראל זה שאחד הטיפולים היעילים ביותר לפסוריאזיס זה ים המלח, ואין מדינה שבה ים המלח זמין יותר מאשר בארץ. פרט לים המלח, יש גם טיפולים מקומיים ומערכתיים לבעיה הזו. במחלת הפסוריאזיס ובמחלות דומות חשוב מאוד שיהיה רופא עור המלווה את החולה.


ישנן בעיות עור נפוצות מאוד שרובנו נתקלנו בהם בעבר ועוד נתקל בעתיד. החדשות הטובות הן שרופא עור טוב יכול לאבחן ולפתור את בעיית העור, כמה מציקה וממושכת שלא תהיה.

רופאים במרפאה


img

ד"ר אמיר חורב
מומחה לרפואת עור ומין
לפרטים מלאים

img

ד"ר סעדיה עדי
רופא עור בכיר
לפרטים מלאים

img

פרופ' ראובני חיים
רפואת עור ילדים ואסתטיקה
לפרטים מלאים

דרכי הגעה


כתובת: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טל. 08-6267777 פקס. 08-6267799
חנייה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.

קווי מטרודן לתחנה המרכזית בבאר שבע
רכבת ישראל לסניף באר שבע - מרכז

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.


Qwamo Digital