08-6267777

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14, באר שבע

וועדה להפסקת הריון


עומדת בפני החלטה על הפסקת היריון? אנו נעניק מענה לכל שאלותייך

אנו מודעים לכך שאת עומדת בפני החלטה לא פשוטה, אך אם נקלעת למצב בו את מעוניינת בהפסקת היריון, חשוב שתקבלי הדרכה מאנשי מקצוע שיתנו מענה לכל השאלות והחששות. חשוב לא פחות שתפני רק למרכז רפואי בעל הסמכה ממשרד הבריאות לקיום ועדה להפסקת היריון ולביצוע הפלות, על מנת לעבור את ההליך בתנאים הרפואיים הטובים ביותר, ולשמור על בריאותך בעתיד ועל הדיסקרטיות שכה חשובה לך. אנו נספק לך מידע מקיף על שיטות להפסקת היריון ונסביר כיצד עלייך לנהוג לפני הליך הפסקת ההיריון ולאחריו, כאשר השיטה המתאימה ביותר למצבך תיקבע רק לאחר בדיקה מקיפה על ידי מומחה ברפואת נשים.החלטת הועדה תימסר לך לרוב באופן מידי וכל החלטות הועדה והמידע יישארו חסויים.


למי פונים:לנוחיותך תוכלי לפנות למזכירת הועדה בטלפון: 08-6267788. והיא תנחה אותך כיצד עלייך להתכונן ולהיערך לקראת הוועדה להפסקת היריון.


עם מה יש להגיע:- תעודת זהות כולל הספח.- בדיקת דם- ספירה + RH.- אולטראסאונד גניקולוגי הכולל גיל העובר.- שימי לב, ללא בדיקות אלו הועדה לא        תוכל לבדוק אותך.בקשתך לביצוע הפלה תובא בפני ועדה בראשות רופא/ת נשים מומחה/ית שתסביר לך על תהליך הפסקת ההיריון, על הסיבוכים האפשריים ותענה על שאלותייך. הפסקת היריון ב”שבע עיניים” מתבצעת בשיטות הקיימות: מתן כדורים או גרידה, לפי החלטת הרופא ובהתאם למצב בריאותך ולגיל העובר.


שיטות להפסקת היריון קיימות שתי שיטות: תרופתית וכירורגית.השיטה המתאימה לביצוע הפלה מלאכותית תלויה בגיל ההיריון ובמצב בריאותך.


הפסקת היריון תרופתית אם ההיריון בראשיתו, כלומר, איחור במחזור החודשי של עד 6 שבועות, ניתן לבצע הפסקת היריון באמצעות נטילת תרופות, ללא צורך בניתוח. בשיטה זו אין סכנה לזיהומים והחשש לפגיעה ברחם נמוך ביותר.הטיפול התרופתי כולל בשלב הראשון תרופה החוסמת את פעולת הורמון הפרוגסטרון הדרוש לקליטת העובר ברירית הרחם הניתנת במרכז הרפואי, לאחר נטילתה יש לשהות תחת השגחה כשעתיים. להמשך התהליך, יש לשוב כעבור 48 שעות למרכז הרפואי לקבלת תרופה הגורמת להתכווצות הרחם ולפליטת תוכן ההיריון. פעולתן המשולבת של שתי התרופות, יוצרת פעולה דומה למנגנון של הפלה טבעית. במקרים בודדים, הטיפול התרופתי לבדו לא יפסיק את ההיריון ותידרש השלמת ריקון הרחם באמצעות ניתוח (גרידה) להשלמת התהליך.


הפסקת היריון כירורגית – גרידה כאשר גיל ההיריון מתקדם אך אינו עולה על 10 שבועות, הפסקת ההיריון מתבצעת באמצעות ניתוח בהרדמה מלאה (גרידה). לפני הגרידה, יש להצטייד בבדיקה של סוג הדם. במהלך הגרידה, המנתח מחדיר דרך צוואר הרחם חומר שסופח נוזלים ומתרחב ובכך מרחיב את צוואר הרחם. לאחר מכן שואב המנתח את תוכן הרחם דרך צוואר הרחם. לאחר הגרידה יש לשהות במרכז הרפואי להשגחה למשך מספר שעות ולאחר מכן לנוח בבית למשך מספר ימים. 


איך תדעי אם את זכאית להפסקת היריון? הקריטריונים במדינת ישראל להפסקת היריון באופן חוקי:גיל האישה למטה מגיל 18 או למעלה מגיל 40. ההיריון נובע מיחסים אסורים לפי החוק הפלילי (אונס או גילוי עריות)
או שהוא מחוץ לנישואין.הוולד עלול להיות בעל מום רפואי או נפשי.המשך ההיריון עלול לסכן את חיי האישה או לגרום לה לנזק גופני או נפשי.

לקבלת פרטים ולתיאום תור בוועדה צרי קשר ישירות עם מזכירת הוועדה להפסקת היריון ב”שבע עיניים” בטל: 08-6267788

דרכי הגעה


כתובת: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טל. 08-6267777 פקס. 08-6267799
חנייה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.

קווי מטרודן לתחנה המרכזית בבאר שבע
רכבת ישראל לסניף באר שבע - מרכז

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.


Qwamo Digital