08-6267777

info@7med.co.il

מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14, באר שבע

השתלת קרנית


השתלת קרנית

הקרנית {Coronea} הנה השכבה  הקדמית ביותר של העין והיא האחראית על השבירה האופטית העיקרית של קרני האור החודרות לתוך העין ולכן בעלת תפקיד מרכזי ביכולת מיקוד התמונה ברשתית העין. הרשתית הבנויה ממיליוני תאי עצב מעבירה את המידע לעצב הראייה ולמוח שם יעבור עיבוד ופענוח. הקרנית מהווה רקמה שקופה לחלוטין ולכן כאשר בעקבות פגיעה היא מצולקת או בעלת מבנה מעוות תהיה הפרעה חמורה בהעברת קרני האור לתוך העין . כל מצב בו תהיה עכירות  בקרנית יגרום  לראיה מאד מטושטשת ובמקרים חמורים  אף לעיוורון. התנאי העיקרי להשגת תמונה חדה ומדויקת הוא מבנה סימטרי של הקרנית ושקיפותה.

השתלת קרנית נדרשת במצב שבו קיימת עכירות בקרנית הפוגעת באיכות הראיה ובחדות הראיה. מצב זה יכול  לקרות לאחר מחלות סיסטמיות שונות או מחלות עיניים או לאחר פציעה או לאחר ניתוחים שונים בעין או כתוצאה מפגם גנטי כזה או אחר בתינוק שנולד.

אחת המחלות השכיחות הפוגעות בקרנית היא מחלה משפחתית הנקראת קרטוקונוס (קרנית חרוטית).

 

ניתוח השתלת קרנית:

ההשתלה מתבצעת לאחר שנמצאה קרנית מתאימה מתורם שנפטר. בשנים האחרונות פותחו שיטות בהן מחליפים רק את השכבה  הפגועה בקרנית.לדוגמא שיטת DSEK שבה מוחלפת רק השכבה  הפנימית  של הקרנית שהיא שכבת תאי האנדותל. הניתוח מתבצע מבלי לפגוע בצד החיצוני של הקרנית  וסיכויי השתל הם טובים מאוד.

שיטה חדשנית נוספת היא  IEK , המאפשרת לבצע את חיתוך הקרנית אצל התורם ואצל המקבל בעזרת קרן לייזר במכשיר האינטרלייז.

החיתוך המדויק  נעשה כך שמתכננים  את צורת השתל ואת החיתוך בהתאם למחלה שבה מטפלים ובהתאם לממצאים ולפגיעה שיש בקרניתחיתוך קרנית התורם תואם בדיוק לחיתוך שמבוצע על ידי הלייזר בעין. בשיטה זו המנתח  מבצע את ההשתלה עם מעט תפרים, ההתאמה מושלמת ומאפשרת החלמה מהירה  של הקרנית וחזרה לחדות ראיה טובה בזמן קצר יחסית.

בשיטת ה-IEK   ההשתלה מתבצעת בהרדמה מקומית באמצעות טיפות אלחוש והמושתל משתחרר לביתו  תוך זמן קצר.

לאחר הניתוח תישאר העין עם חבישה למספר ימים  ולאחר מכן יש להגן על העיניים  באמצעות משקפיים ביום ובלילה באמצעות המגן הפלסטי, כדי למנוע פגיעה בעין.

השיטה החדשנית ביותר היא השתלת טבעות תוך קרניתיות.

 

סיכוני הניתוח

ברוב הניתוחים מושגת הצלחה ואחוז הסיבוכים הוא נמוך. במקרים נדירים ביותר עלולים להתרחש דימום, זיהום או סיבוכים אחרים העלולים לפגוע בראיה ובשלמות העין.

 

מה מותר ומה אסור?

לאחר הניתוח אין לשפשף את העין או ללחוץ עליה. יש לשמור על ניקיון אזור העין ולהימנע מחשיפה לסביבה לא נקייה. מותר להתכופף בזהירות, מותר להרים משאות קלים, מותר לבשל, מותר לקרוא ולצפות בטלוויזיה, מותר להרכיב את המשקפיים הישנים (אם כי הם עשויים שלא להתאים לאחר הניתוח) ומותר לטייל בחוץ. אם ישנם סנוורים, מומלץ להשתמש במשקפי שמש.

 

דרכי הגעה


כתובת: מגדל הרכבת יצחק בן צבי 10 קומה 14
טל. 08-6267777 פקס. 08-6267799
חנייה: במגדל הרכבת בתשלום, חניון הרכבת ללא תשלום.

קווי מטרודן לתחנה המרכזית בבאר שבע
רכבת ישראל לסניף באר שבע - מרכז

שבע עיניים נמצא מעל תחנת רכבת מרכז בבאר שבע מול קניון הנגב. הכניסה למגדל הרכבת מול אולם הינומה או ארגמן.

לקביעת פגישת ייעוץ ללא התחייבות

מלאו את פרטיכם בטופס למטה, שילחו ואנו נחזור אליכם בהקדם האפשרי.

המידע באתר זה אינו מהווה עצה רפואית או חוות דעת מקצועית ואינו משמש כתחליף להתייעצות עם רופא או גורם מקצועי אחר. כל שימוש באתר או הסתמכות על תכניו תעשה על אחריותו הבלעדית והמלאה של המשתמש.


Developed and designed by Advernice